Logo
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Martingale obojek pro chrta
16.10.2017
Komentáře (0)

Martingale obojek pro chrta

 

Martingale obojky, nebo-li jednoduše martingaly, jsou ideální obojky pro každého chrta. Jedná se o obojek polostahovací. Rovněž jsou svou funční podstatou vhodné pro bázlivější a lekavější psy. Martingal totiž také slouží i jako obojek proti vyvléknutí psa.

 

To však neznamená, že jej nemůže běžně nosit každý pes. Díky své pevnosti a možné šířce je velmi vhodný pro velká plemena a naopak úzký martingal je vhodný i pro menší plemena psů. Šili jsme již například i pro trpasličího pinče. Ale přeci jen je nějvětší výhoda martingalu v jeho polostahovací funkci, a proto je nejvíce vhodný pro adoptované chrty a podenky.

martingale obojky pro chrty

V čem ta funkce spočívá? Obojek je vlastně vyroben ze dvou částí:


Regulovací část slouží k upravení obojku na krku psa, pro jeho správnou funkci je nutné obojek vždy na krku psa po nasazení utáhnout tak, aby bylo možné pod něj vložit dva prsty na plocho (ne na výšku). Pro pejskaře, kteří jsou zvyklí psovi obojek rychle navléknout přes hlavu a pádit ven, je to jistě otrava, ale máte-li bázlivce, určitě stojíte především o jeho bezpečí, tudíž doporučujeme obojek vždy utáhnout.

Stahovací část pak slouží jako pojistka, když pes zatáhne, obojek se utáhne, aby utažení nebylo psovi zvlášť nepříjemné, šijí se martingaly právě proto širší, než je u běžných obojků zvykem a jsou jen polostahovací.

 

Naše martingaly vyrábíme primárně ze základního popruhu, podšitého saténem a pošitého zahraniční designovou látkou. Tyto obojky lze vyrobit v následujících šířích:

  • 3 cm
  • 4 cm
  • 5 cm

 

Kromě délky z běžné nabídky je možné ušít martingale obojek i v jiných délkách. Pokud budete pro svého psa potřebovat jiný rozměr, nebojte se nás kontaktovat na email: info@lobo-collars.cz s vaší poptávkou.

A jaké že je třeba při objednání martingalu naměřit míry? Mrkněte na obrázek. Tyto míry nám pak můžete připsat do poznámky k objednávce.

 

 

Kromě designových bavlněných obojků vyrábíme i nylonové a nylonové reflexní martingaly. Výhledově chystáme výrobu designových martingalů se softshellovým podšitím, které je pohodlnější, odolnější a trvanlivější, než dosud používaný luxusní satén.

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2017 - 2019 - Lobo collars

 

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.